W dniu 11.01,2018 odbyły się w oddziale III w Wokowicach zajęcia otwarte dla rodziców pt. " Literkowo - czyli witaj moja wizytówko" prowadzone przez Magdalenę Ducinowską . Rodzice mogli obserwować swoje dzieci podczas zajęć. Tematem zajęć było rozwijanie kompetencji czytelniczych dzieci w różnym wieku rozwojowym z wykorzystaniem koncepcji Ireny Majcharzak .

„Jak co roku o tej porze, święta do nas się zbliżają
Z tej okazji przedszkolaki przedstawienie dla Was mają”

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły związany z tradycjami i obrzędami.
W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią była historia narodzenia Pana Jezusa.
W dniu 5 stycznia 2018 roku naszym Przedszkolu były wystawiane „Jasełka”

21 grudnia przedszkolaki uroczyście powitały Panią Zimę piosenką i wierszem. Pani Zima, oprócz zimna, przyniosła dzieciom mnóstwo zagadek, wspólną zabawę oraz kolorowe malowanki.  Dzieci dobrze się bawiły.

20 grudnia 2017 roku odbyło się w oddziale 3 w Wokowicach Spotkanie Wigilijne podczas, którego dzieci zaprezentowały przedstawienie Jasełek . Nie obyło się również bez śpiewania kolęd i pastorałek oraz składania życzeń podczas łamania się opłatkiem. Na wszystkich czekał również słodki poczęstunek.

W dniu 15 grudnia 2017 roku  w oddziale 3 w Wokowicach nauczycielki z rodzicami piekły tradycyjne  pierniczki bożonarodzeniowe podczas spotkania z rodzicami w przedszkolu. Dzieci wykazały się własną pomysłowością w dekorowaniu upieczonych pierniczków. Oczywiście nie obyło się bez degustacji.

W piątek dzieci z oddziału I na zaproszenie Pani Ani z biblioteki odbyły zajęcia o tematyce świątecznej w sali w bibliotece. Pani Ania opowiedziała dzieciom o symbolice świąt Bożego Narodzenia, wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę, posłuchaliśmy opowieści wigilijnej a na sam koniec kolorowaliśmy choinki i oglądaliśmy książeczki. Jako przedszkolaki mieliśmy możliwość wypożyczyć sobie książeczkę, którą przeczytałam dzieciom podczas ich poobiedniego odpoczynku.

We środę odbyło się spotkanie z teatrem. Tym razem odwiedził nas teatr z Krakowa z inscenizacją pt. "Dr Dzięcioł".

Tradycyjnie 6 grudnia odwiedził dzieci w oddziale w Wokowicach święty Mikołaj , który został przywitany przez dzieci okolicznościowymi wierszami i piosenkami.
Oczywiście święty Mikołaj wręczył każdemu dziecku prezent na co dzieci od wielu dni czekały.

W oddziale w Wokowicach prowadzony jest kiermasz świąteczny stroików, które cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony rodziców i dziadków dzieci uczęszczających do przedszkola .
Za zebrane pieniądze zostaną zakupione przez radę rodziców zabawki dla dzieci do oddziału.

Z inicjatywy Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji dzień 6 grudnia został ogłoszony „Dniem Odblasków 2017”, w ramach którego w naszym przedszkolu pojawiła się policjantka ruchu drogowego.
Celem działań jest zachęcenie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg.

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również  do naszego przedszkola. Oczekując upragnionego Gościa dzieci z wielkim  przejęciem wypatrywały go przez okno.
Kiedy magiczna chwila już nadeszła dzieci uroczyście przywitały Mikołaja słowem i piosenką.