25 maja 2018r. odbył się występ przygotowany przez starszą grupę z okazji Dnia Mamy.

25 maja 2018 roku w Naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy. Młodsze dzieci przedstawiły krótki program z tej okazji. Chłopy zatańczyli taniec na krzesełkach do utworu Hugo Strasser Letkiss a dziewczęta do utworu Shakira - La La La.

Należy wspomnieć, iż przepiękne spódniczki dla dziewczynek, szelki i muszki dla chłopców oraz pompony zakupiła Rada Rodziców. Serdecznie Dziękujemy.

Malwinka, Maja oraz Olaf z dumą i radością reprezentowali nasze przedszkole w Przeglądzie Pieśni Papieskich, który odbywał się w PP nr 10 w Brzesku 17.05.2018r.

Gratulujemy pięknego występu.

W czwartek grupa dzieci młodszych po raz kolejny udała się na spotkanie z książką do Biblioteki w Szczepanowie. Tym razem dzieci miały możliwość utrwalić sobie tematykę tygodnia, czyli wszystko co związane jest z łąką.

Dziś, 16.05.2018 r. dzieci z naszego przedszkola mogły skorzystać z okazji oglądnięcia przedstawień teatralnych biorących udział w 7 Brzeskim Przeglądzie Teatralnym dzieci i młodzieży.
Dzieci oglądły przepiękne przedstawienia pt. "Ja", "Baśniowy galimatias" oraz "Duchy"

W DNIU 15. 05.2018 ROKU DZIECI Z ODDZIAŁU W WOKOWICACH WZIĘŁY UDZIAŁ W WYCIECZCE DO CENTRUM KULTURALNO-BIBLIOTECZNEGO W BRZESKU , GDZIE ODBYWAŁY SIĘ 7 KONFRONTACJE TEATRÓW DZIECI I MŁODZIEŻY . DZIECI OBEJRZAŁY 3 SPEKTAKLE PRZYGOTOWANE PRZEZ ZESPOŁY TEATRALNE PRZY SZKOŁACH PODSTAWOWYCH "ŚPIĄCA KRÓLEWNA ," KOPCIUSZEK INACZEJ" ORAZ "NA OLIMPIE ". DZIECI ODWIEDZIŁY RÓWNIEŻ BIBLIOTEKĘ PUBLICZNĄ , GDZIE MIAŁY ZAJĘCIA ZORGANIZOWANE PRZEZ PANIĄ BIBLIOTEKARKĘ , KTÓRA RÓWNIEŻ OPROWADZIŁA DZIECI PO GMACHU BIBLIOTEKI. NA ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI DZIECI ODWIEDZIŁY  OGRÓDEK JORDANOWSKI , GDZIE MOGŁY SKORZYSTAĆ ZE SPRZĘTÓW DO ZABAW . (M.D)

Święto Narodowe Trzeciego Maja jest świętem państwowym, obchodzonym na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Święto  to, było świetną okazją podsumowującą tematykę poruszaną w każdej z grup o patriotyzmie, o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych.

W dniu 11 maja 2018 roku tj piątek dzieci z naszego przedszkola udały się na spektakl teatralny inspirowany bajkami Jana Brzechwy do RCBK w Brzesku.

Owocnie zaczął się tydzień w grypie maluszków. Każde z dzieci otrzymało swój pojemniczek w którym posadził swoją cebulkę, dodatkowo dzieci zasadziły koperek do obiadu i szczypiorek do kanapek. Teraz każde z dzieci wie że jego obowiązkiem jest codzienne podlewanie swojej cebulki by wyrosła na dużą i smaczną.

Rozstrzygnięcie konkursu "Geometryczna pisanka"

Miejsce 1 : Maja H., Lena P.

Miejsce 2 : Aleksander B.

Miejsce 3: Julia W.

Wyróżnienia:

- Malwina F.

- Ksawery M.

- Maksym Z.

- Lena M.

- Miłosz C.

- Jakub P.

- Zofia H.

- Wojciech G.

Wszystkie dzieci otrzymały nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

22 marca przypada Światowy Dzień Wody. Mali przedszkolacy również świętowali ten dzień. Po wielu ważnych informacjach, które starałam się przekazać dzieciom mające na celu uświadomić znaczenie wody w przyrodzie oraz konieczności jej oszczędzania, pobudzić ich  zainteresowanie związane z ekologią,  zakończyliśmy te zajęcia na degustacji wody mineralnej gazowanej, nie gazowanej, smakowej oraz zwykłej wody przegotowanej do której wycisnęliśmy sok z cytryny.
Opinie o smaku były różne…. wygrała woda gazowana i zwykła woda przegotowana z sokiem z cytryny