W tym roku po raz kolejny w przedszkolu został zorganizowany kiermasz ozdób świątecznych. Przez ostatni tydzień rodzice tworzyli wspaniałe stroiki, kartki, choinki, bombki itp..
Wszystkie ozdoby są zaprezentowane w holu. Cena ozdób jest wg uznania.

Fundusze zebrane podczas kiermaszu zasilą konto Rady Rodziców, która wykorzysta zebrane środki na potrzeby przedszkola.

Tradycyjnie 6 grudnia odwiedził dzieci w oddziale w Wokowicach święty Mikołaj , który został przywitany przez dzieci okolicznościowymi wierszami i piosenkami.
Oczywiście święty Mikołaj wręczył każdemu dziecku prezent na co dzieci od wielu dni czekały.

W oddziale w Wokowicach prowadzony jest kiermasz świąteczny stroików, które cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony rodziców i dziadków dzieci uczęszczających do przedszkola .
Za zebrane pieniądze zostaną zakupione przez radę rodziców zabawki dla dzieci do oddziału.

Z inicjatywy Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji dzień 6 grudnia został ogłoszony „Dniem Odblasków 2017”, w ramach którego w naszym przedszkolu pojawiła się policjantka ruchu drogowego.
Celem działań jest zachęcenie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg.

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również  do naszego przedszkola. Oczekując upragnionego Gościa dzieci z wielkim  przejęciem wypatrywały go przez okno.
Kiedy magiczna chwila już nadeszła dzieci uroczyście przywitały Mikołaja słowem i piosenką.

Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników.

Dzisiaj w  naszym  przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw.

29 listopada br. odbyły się w oddziale 3 w Wokowicach "Andrzejki". Dzieci nie tylko poznały tradycje i obrzędy związane z Andrzejkami , jak również uczestniczyły w zabawie tanecznej.

Tegoroczna I Międzypokoleniowa Olimpiada Brzeska odbyła się w czwartek (30 grudnia) w hali sportowo-widowiskowej przy Szkole nr 3 w Brzesku. Mali sportowcy, ich rodzice oraz dziadkowie rywalizowali w kilku konkurencjach.
 Na początku był przemarsz uczestniczących przedszkolaków, przysięgą małych sportowców oraz występ taneczny naszych przedszkolaków. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale. Nie zabrakło także poczęstunku dla przedszkolaków.
Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie.

W miesiącu listopadzie w naszym przedszkolu został ogłoszony konkurs plastyczny „Jesienne cyferki”, zorganizowany przez nauczycielki Katarzynę Kocoł i Magdalenę Ducinowską.
Konkurs adresowany był do dzieci z wszystkich grup wiekowych oraz ich rodziców. Przedmiotem konkursu było wykonanie  dowolną techniką pracy, w której pojawią się cyferki  wykonane z jesiennych  materiałów przyrodniczych, tj. liście, nasiona, patyczki, ziarna zbóż i inne dary natury.
    Głównymi celami konkursu było zachęcenie dzieci do twórczego działania na miarę własnych możliwości i umiejętności. Ponadto rozbudzanie u dzieci ciekawości i kreatywnego myślenia, rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej, dostrzeganie piękna natury oraz utrwalanie pojęć matematycznych.

Do konkursu zgłoszono 19 prac (niektóre dzieci nie mogąc się zdecydować przyniosło po 2 prace). Wszystkie prace wzbudziły nasz zachwyt, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie. We wtorek 28.11.2017r. odbyło się bezstronne rozstrzygnięcie konkursu międzygrupowego.

Wyniki konkursu będą umieszczone na tablicy ogłoszeń. Każde z dzieci biorących udział otrzyma pamiątkowy dyplom oraz nagrodę.

Dziękujemy za udział w konkursie.

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały Przedszkole w Szczepanowie. „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.

W dniu 28.11.2017r. przedszkolaki z grupy I uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy. Ten dzień świętowaliśmy również w bibliotece, gdzie czytaliśmy bajeczki o misiach i oglądaliśmy film. Każde z dzieci otrzymało drobny upominek od Pani Ani z biblioteki.

„Hokus pokus, czary mary niech się spełnią andrzejkowe czary” 23 listopada odbyła się w naszym przedszkolu zabawa andrzejkowa. W tym dniu dzieci poznały zwyczaje i wróżby związane z tym świętem. Impreza przebiegała w niezwykle magicznym nastroju. To niezwykłe, bajkowe spotkanie, pełne tajemniczości i wrażeń z pewnością pozostanie na długo w pamięci naszych przedszkolaków.