16.10.2017 roku odwiedził nas teatr żywego aktora z Krakowa. Dzieci mogli przyglądać się przygodą Pinokia.

1. 10.2017r dzieci z oddziału III w Wokowicach odwiedził ratownik medyczny.

Opowiedział o swojej pracy, jakie niebezpieczne sytuacje mogą wydarzyć się w domu, w przedszkolu i jak należy się zachować. Zademonstrował na fantomie jak udzielać pierwszej pomocy. Dzieci także mogły wypróbować swoje umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy.

W Piątek (13.10.2017) dzieci samodzielnie przygotowały zdrowy i bardzo kolorowy posiłek. Zanim jednak do tego przystąpiły dowiedziały się jakie produkty należy jeść żeby być zdrowym, dlaczego musimy się zdrowo odżywiać? Zostały zapoznane z piętrami piramidy zdrowia. Następnie nazywały produkty, z których można zrobić smaczne i zdrowe kanapki.

Dzięki takim zajęciom dziecko kształci w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwija kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.

Wszyscy dobrze wiedzą jakie bogate w witaminy są soki owocowe czy warzywne. Warto pomóc dziecku polubić je.  Soki to nie tylko doskonałe źródło witamin i cennych składników, ale  pyszniejsze są niż słodycze. Przekonaliśmy się o tym dzisiaj (11.10.2017), podczas robienia i picia soków przez dzieci w naszym przedszkolu.
Dzieci pełne zainteresowania i ciekawości przystąpiły do mycia owoców i warzyw, później już pozostało wrzucenie ich do sokowirówki i sok gotowy. Wspólna degustacja zachęciła dzieci do sporego wypicia soku. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był bez cukru i konserwantów.

W dniu 28 września i 5 października 2017 odbyły się w oddziale w Wokowicach zajęcia promujące wśród dzieci spożywanie owoców i warzyw . Dzieci wykonywały sałatkę owocową / 28 . 09.br./ oraz szaszłyki owocowo- warzywne / 05.10.2017/. Oczywiście przygotowane przez dzieci samodzielnie lub z niewielką pomocą "smakołyki " z apetytem zostały skonsumowane przez przedszkolaków.

5 października 2017r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami z Komisariatu Policji w Brzesku. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Panowie policjanci, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia.  Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości.
Bardzo dziękujemy Panom:  sierżantowi sztabowemu Dariuszowi Czesakowi oraz sierżantowi Jackowi Klimas za profesjonalne przeprowadzenie prelekcji dla naszych przedszkolaków.

Każdy przedszkolak dobrze wie,

Że kiedy wrzesień kończy się,

Od najmłodszego aż po starszaka,

Wszyscy świętują Dzień Chłopaka.

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy w życiu przedszkola np.: o Dniu Babci i Dziadka, Dniu Mamy i Taty, czy też świętujemy urodziny.

Dziś w grupie maluszków odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopaka. Dziewczynki i panie złożyły chłopcom najlepsze życzenia. Nie zabrakło drobnego upominku dla małych bohaterów.

W środę 27 września 2017 roku dzieci 6 - letnie udały się na przedstawienie o tematyce ekologicznej pt. "Smog Wawelski" do RCBK w Brzesku.

W tym czasie dzieci młodsze zwiedzały Brzeska Izbę Pamięci oraz podziwiały architekturę Brzeska.

Zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu powitaliśmy "Panią Jesień", gdyż w tym czasie kończy się astronomiczne lato, a zaczyna się kolejna pora roku - jesień.

Pani Jesień, która zaczęła swoje panowanie przyszła do nasz  wielkim koszem pełnym darów: jabłek, gruszek, orzechów, kasztanów itp.

Razem z Panią Jesienią bawiliśmy się w kole przy piosenkach: "Jabłuszka" i "Tańcząca wiewióreczka" a dzieci przywitały Panią Jesień wierszykiem.

Celem zabaw związanych z tematyką było utrwalenie wiadomości o dwóch porach roku - lecie i jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa.

W dniu 14 września 2017 roku odbyło się w oddziale III w Wokowicach spotkanie z policjantem .Dzieci dowiedziały się ważnych informacji dotyczących bezpieczeństwa w rożnych sytuacjach , a w szczególności dotyczących bezpieczeństwa na drodze . Dzieci miały możliwość obejrzenia radiowozu policyjnego , co wzbudziło w nich wielkie emocje . Wszystkie dzieci otrzymały odblaski na rękę .

Dzieci z naszego przedszkola poznają zasady zdrowego odżywiania, poznają witaminy znajdujące się w warzywach i owocach, uczą się zasad higieny i dbania o własne zdrowie. Nauczycielki wyrabiają u dzieci prawidłowe nawyki prozdrowotne oraz propagują zdrowy styl życia. Przedszkolaki mają także możliwość rozwijania  się w sztuce kulinarnej. Nasze” Maluszki” przyniosły swój ulubiony owoc.
Z bananów, jabłek, gruszek, śliwek przygotowały sałatkę owocową. Zajęcia tego typu mają na celu zachęcić dzieci do spożywania warzyw i owoców oraz wspólnego rodzinnego gotowania.
Dziękujemy bardzo rodzicom za przyniesienie owoców.