Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców i spełniając ich prośbę o zorganizowanie dodatkowych zajęć w przedszkolu podczas których mogli by wspólnie z dziećmi i spędzić czas przeprowadzono warsztaty. Na listopadowych warsztatach mogliśmy poznać technikę zdobienia na min. drewnie jaką jest decoupage.
Gorąco dziękuje za przybycie.

W dniu 10.11.2017r. Dzieci z oddziału III w Wokowicach obchodziły  Święto Niepodległości. Odświętnie ubrane uroczyście zaprezentowały patriotyczny program artystyczny. Recytowały wiersze, śpiewały żołnierskie piosenki oraz wspólnie z zaproszonymi gośćmi odśpiewały Hymn Narodowy.

Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Szczepanowie niezwykle uroczyście obchodziły Święto Niepodległości. Dzieci z grupy I i II przystrojone w biało- czerwone symbole narodowe zaprezentowały patriotyczny program artystyczny.

Czcząc pamięć tamtych historycznych dni wszystkie przedszkolaki zaśpiewały Hymn Polski.
Obchody 11 listopada nauczyły dzieci szacunku do kraju ojczystego, symboli narodowych,a także rozwinęły poczucie przynależności narodowej.

We wtorek 7 listopada 2017 roku odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców dzieci z grupy młodszej. Tematem zajęć było "Muzyka tu... muzyka tam... Ja muzykę w sobie mam!"
Zajęcia miały na celu ukazać choć w małym stopniu jak dzieci bawią się nauką, tańcem i jak zachowują się w przedszkolu. Ponadto miały za zadanie pokazać, jak dzieci poprzez muzykę rozwijają wrażliwość i wyobraźnię, umiejętność rozróżniania barwy dźwięków, utrwalenia znajomości instrumentów muzycznych oraz wyrobienia umiejętności ruchowego reagowania na dźwięki muzyczne. Dzieci bawiły się wyśmienicie.

W nawiązaniu do Święta Zmarłych oraz zbliżającego się Święta Niepodległości, grupa młodszych dzieci odwiedziły cmentarz. Celem wizyty było oddanie hołdu żołnierzom poległym w czasie II wojny światowej, a także zapalenie zniczy i chwila zadumy nad grobami zmarłych.

Nadeszła jesień, czas pluchy i pochmurnego nieba. Ale w przedszkolu czasem taka pogoda się przydaje. Nadaje ona klimat pewnym zajęciom. Dziś dzieci miały okazję obejrzeć krótkie przedstawienie teatralne przygotowane przez nauczyciela.

Teatr cieni – rodzaj teatru lalkowego, w którym widz obserwuje na ekranie cienie rzucane przez dekoracje, rekwizyty, lalki i aktorów. Teatr ten powstał w Chinach w III wieku p.n.e. W naszym przedszkolu również cieszy się dużym zainteresowaniem.

,, Dziś kiedy już patrzysz na Nas z ,,okna Domu Ojca”. Cóż Ci powiedzieć kochany Ojcze Święty: szukałeś Nas, znalazłeś i zostałeś wśród Nas. Na  zawsze". To myśl przewodnia towarzysząca dzieciom oraz wszystkim  uczestnikom biorącym udział w uroczystości obchodów  XVII Dnia Papieskiego, poświęconego Osobie Ojca Świętego Jana Pawła II - Patrona Publicznego Przedszkola w Szczepanowie.

Montaż słowno -muzyczny  przygotowały dzieci 5 i 6 letnie z oddziału w Szczepanowie pod opieką Pani mgr Zuzanny Drzewieckiej. Cieszymy się bardzo , że mogliśmy gościć Pana mgr inż. Grzegorza Wawrykę- Burmistrza Brzeska, Ks. Władysława Pasiuta Prałata i Proboszcza Parafii    Św. Marii Magdaleny i św. Stanisława BM w Szczepanowie, mgr nż. Józefa Cierniaka-Naczelnika Wydziału  Edukacji Kultury i Sportu UM w Brzesku,  Radnych Rady Miejskiej w Brzesku, Rodziców i Krewnych dzieci uczęszczających do Przedszkola.

Szczepanów, 18-10-2017r.

16.10.2017 roku odwiedził nas teatr żywego aktora z Krakowa. Dzieci mogli przyglądać się przygodą Pinokia.

1. 10.2017r dzieci z oddziału III w Wokowicach odwiedził ratownik medyczny.

Opowiedział o swojej pracy, jakie niebezpieczne sytuacje mogą wydarzyć się w domu, w przedszkolu i jak należy się zachować. Zademonstrował na fantomie jak udzielać pierwszej pomocy. Dzieci także mogły wypróbować swoje umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy.

W Piątek (13.10.2017) dzieci samodzielnie przygotowały zdrowy i bardzo kolorowy posiłek. Zanim jednak do tego przystąpiły dowiedziały się jakie produkty należy jeść żeby być zdrowym, dlaczego musimy się zdrowo odżywiać? Zostały zapoznane z piętrami piramidy zdrowia. Następnie nazywały produkty, z których można zrobić smaczne i zdrowe kanapki.

Dzięki takim zajęciom dziecko kształci w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwija kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.

Wszyscy dobrze wiedzą jakie bogate w witaminy są soki owocowe czy warzywne. Warto pomóc dziecku polubić je.  Soki to nie tylko doskonałe źródło witamin i cennych składników, ale  pyszniejsze są niż słodycze. Przekonaliśmy się o tym dzisiaj (11.10.2017), podczas robienia i picia soków przez dzieci w naszym przedszkolu.
Dzieci pełne zainteresowania i ciekawości przystąpiły do mycia owoców i warzyw, później już pozostało wrzucenie ich do sokowirówki i sok gotowy. Wspólna degustacja zachęciła dzieci do sporego wypicia soku. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był bez cukru i konserwantów.