Malowanie pisanek to zwyczaj znany w wielu krajach Europy i poza nią. U nas łączy się z Wielkanocą. W Polsce występuje kilka odmian barwnych jaj. Nasze przedszkolaki również uczestniczą w podtrzymywaniu tradycji. Zapraszam do galerii zdjęć.

We wtorek nasze dzieci uczestniczyły w zajęciach w RCBK w Brzesku. Uczestniczyli zarówno w koncercie uczniów Brzeskiej szkoły muzycznej jak i w zajęciach w bibliotece.

W piątek 7 kwietnia nasze dzieci miały spotkanie w bibliotece. Pani Ania Klecka krok po kroku opowiedziała dzieciom w jaki sposób mogą oni z niej korzystać, jak wypożyczyć książkę i zaprosiła do korzystania z dodatkowych zajęć, które będą organizowane w bibliotece. 

Pani Ania opowiedziała dzieciom również o podróżach Jana Pawła II. Przeczytała krótką historyjkę z jego życia.

5 kwietnia dzieci z naszego Przedszkola uroczyście uczciły pamięć naszego patrona Jana Pawła II. Każda z grup przygotowała wiersze, w skrócie przedstawiony został papież Jan Paweł II w oczach dziecka. Nie zabrakło też pięknych piosenek dedykowanych tylko dla Niego.

Przyjście  nowej  pory  roku – wiosny  jest  doskonałą  okazją  do  tego,  by  uzmysłowić  dzieciom, jak  wielkie  bogactwo  niesie  ze  sobą  budząca  się  do  życia  przyroda. W naszym  przedszkolu  przygotowania  do  pożegnania  zimy  i  powitania  wiosny  zaczęły  się  kilka  dni  wcześniej. W  salach  zazieleniły  się  kąciki  przyrody.  Dzieci odwiedzały wiosenny kącik z kwiatami, które zasadziły jesienią przed budynkiem, – żonkile, hiacynty oraz ochoczo dbają o nasz przedszkolny ogródek: rzodkieweczkę, koperek i cebule, z  których  wyrasta  szczypiorek.  Nie  zabrakło  również  prac  plastycznych,  dotyczących  pierwszych  zwiastunów  wiosny.

            Witając wiosnę,  zorganizowałyśmy  w  przedszkolu  „Zielony  Dzień”.  Każde  dziecko  w  tym  dniu  miało  zielony  strój  i  przygotowany  wcześniej element symbolizujący wiosnę. O  godz.  10:00  wszystkie   przedszkolaki  wraz  ze  swoimi  paniami  zebrały  się  w  jednej  sali, żeby  wspólnie  powitać  Panią  Wiosnę. Podczas  uroczystości  dzieci  miały  okazję  przywoływać  Wiosnę  wierszykami  i  piosenkami  i  głośnymi  okrzykami.

Przedszkolaki podjęły wielkie wyzwanie – same miały przygotować dla siebie drugie śniadanie. Przyniosły do przedszkola potrzebne produkty. Na początku przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas przyrządzania posiłku. Po starannym umyciu rączek i przygotowaniu stanowisk pracy wszyscy zabrali się do pracy.Dzieci samodzielnie  układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale.
Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę.
Okazało się, że dzieci jednak lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. Nawet  największe niejadki zjadły swoją porcję z apetytem.

I w tym roku nasze przedszkolaki prowadzą swoją uprawę. Krok po kroku dzieci bez pomocy nauczyciela wsypywały ziemię, sadziły cebulki i podlewały. W doniczkach kiełkuje nam już rzodkiewka, koperek i cebulka.

Jak co miesiąc dzieci maja możliwość obcowania z teatrem. W tym miesiącu dzieci oglądały przedstawienie o Smoku Wawelskim.

 

W dniu 7 marca 2017r. Przedszkolaki z oddziału III w Wokowicach na zaproszenie Pana Sołtysa zaprezentowały krótki program artystyczny z okazji Dnia Kobiet. Śpiewem, tańcem umilały czas zaproszonym na tę uroczystość kobietom. Na koniec każda Pani otrzymała przygotowany przez dzieci upominek.

Każdy mały mężczyzna staną na wysokości zadania i świętował ten dzień razem z dziewczynkami. Tygodniami wyklejali kwiaty, by w tym dniu wręczyć swoje dzieło malutkim kobietką.

W każdym z oddziałów obchodzono tłusty czwartek. Dzieci smakowały pączki i tym zakończyliśmy okres karnawału.

 

NASI PRZYJACIELE - SPONSORZY
Początek strony

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.