17 grudnia nasze przedszkolaki odwiedziły bibliotekę. Tematem zajęć były tradycje i zwyczaje Bożonarodzeniowe.

 5 grudnia nasze dzieci odwiedził Mikołaj. dzieci wierszem i piosenką przywitały Mikołaja a on pamiętał o każdym dziecku. Bardzo dziękujemy za odwiedziny.

Nasze przedszkole wzięło udział w konkursie logopedyczno- przyrodniczym organizowanym przez Przedszkole nr 10 w Brzesku oraz Publiczną Bibliotekę w Brzesku.
Nasze przedszkole reprezentowała Gabrysia a oddział z Wokowic Lenka.
Z pośród ponad 50 prac plastycznych wyłoniono zwycięzców, którym uroczyście wręczono dyplomy i nagrody.
Gratulujemy dziewczynką.

W czwartek  (29.11.18) nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy.

W czwartek 22 listopada nasze przedszkole obchodziło Dzień Pluszowego Misia. Każde z dzieci przyniosło do przedszkola misia, dużego, małego i tego w sam raz. Razem z Panem misiem bawiliśmy się wyśmienicie, wspólny taniec i degustacja ulubionego przysmaku misia czyli miodu wprawiła dzieci w e wspaniały humor.

5 i 6 latki biorą udział w akcji edukacyjnej "WyRażni na drodze". Celem akcji jest poszerzenie wiedzy o zasadzie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz co dla naszych dzieci najważniejsze, bycie widocznym dla innych użytkowników ruchu drogowego.

W środę 7 listopada odbył się wyczekiwany wyjazd żabek do Komisariatu Policji w Brzesku. Wszystkie dzieci z niecierpliwieniem pojechały zwiedzać Komendę. Pani policjantka przeprowadziła z dziećmi ciekawe zajęcia,a potem dzieciaczki miały możliwość zwiedzenia komisariatu. Radości było wiele o czym na pewno opowiadały w domu. Na zakończenie Pani Policjantka pochwaliła nasze żabki za dużą wiedzę a dzieci dziękując za spotkanie zaśpiewały jej piosenkę.

W środę dzieci utrwaliły wiadomości o Polsce poprzez specjalnie przygotowany program "Polska Moja Ojczyzna". Dzieci utrwaliły wiadomości o hymnie, symbolach narodowych oraz miały możliwość przymierzyć stroje z czasów wojny.

Miesiąc październik zakończył się dla naszych biedroneczek bardzo ciekawie. Mogli oni zwiedzić Komisariat Policji w Brzesku. Na własne oczy przekonali się co to więzienie, odbijali swoje linie papilarne oraz mogli oglądnąć pojazdy policji.

Miesiąc listopad jest miesiącem pamięci o wszystkich, którzy już od nas odeszli. Przedszkolaki również pamiętały o symbolicznym zapaleniu znicza przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz przy pomniku patrona przedszkola Jana Pawła II.

W środę 31.11.2018 roku żabki gościły naszych dzielnicowych. Przypomnieliśmy sobie podstawowe zasady poruszania się po chodniku i przejściu dla pieszych. Dzieci pięknie zaśpiewały piosenkę o Panie Policjancie oraz ochoczo przyznały się kto jeździ bez pasów i fotelika oraz która mamusia dostała już mandat. Jak tych dzieciaczków nie kochać!

 

NASI PRZYJACIELE - SPONSORZY
Początek strony

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.