22 grudnia w naszej grupie odbyło się spotkanie wigilijne. Na początku Pani dyrektor przywitała gości, złożyła świąteczne życzenia. Ksiądz katecheta pobłogosławił opłatki i złożył świąteczne życzenia. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie i recytatorskie podczas przedstawienia Jasełek. Na zakończenie dzieci podzieliły się opłatkiem ze swoimi bliskimi i wręczyli świąteczny upominek.

Podczas przedświątecznych przygotowań dzieci wykonały na spotkanie wigilijne z rodzicami słodkie pierniki. Z przygotowanego przez panie nauczycielki ciasta dzieci wykrawały z foremek różne wzory ciasteczek następnie ozdabiały lukrem, kolorowymi cukierkami. Wykonane ciasteczka upiekła w piekarniku Pani Marcelina.

 

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” zaprosiliśmy mamę  Kacpra przy przeczytała dzieciom bajkę. Dzieci usłyszały bajkę Christiny Butler „Zimowy dzień” oraz „Franklin sadzi drzewko”.
W załączeniu zdjęcia z przedstawienia kukiełkowego.

Jasełka mają za zadanie wprowadzić wszystkich w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.  Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej dekoracji – stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne.

                        Jasełka obejrzeli: rodzice, dziadkowie oraz zaproszeni goście, m.in. Pan Grzegorz Wawryka - Burmistrz Miasta Brzeska oraz
Ks. Prałat Władysław Pasiut.

                        Po przedstawieniu wszyscy połamali się opłatkiem składając sobie nawzajem życzenia. Pani dyrektor Marzena Babicz życzyła wszystkim obecnym zdrowych i spokojnych Świąt, spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz pomyślności w Nowym Roku.

                      Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, wyuczone perfekcyjnie wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę.

W grudniu odbyły się kolejne zajęcia. które prowadziłam tym razem tematem zajęć było :Aktywizujące metody w nauce pisania i czytania.

W grudniu w oddziale I odbyły się zajęcia otwarte, które prowadziła Pani Ania.

Dzieci z oddziału III w Wokowicach odwiedził kominiarz, który opowiedział o swojej pracy,  pokazał sprzęt, którym się posługuje podczas wykonywania swoich czynności.

6 grudnia odwiedził dzieci Mikołaj na którego  z niecierpliwością oczekiwano. Przywitaliśmy go bardzo serdecznie. Dzieci przedstawiły krótki montaż słowno-muzyczny.  Mikołaj z każdym dzieckiem rozmawiał, a następnie wręczył upominek . Na koniec dzieci zrobiły sobie wspólne zdjęcie ze Św. Mikołajem oraz zaprosiły go za rok.

 5 grudnia do naszego przedszkola zawitali górnicy z kopalni węgla kamiennego. Opowiadali dzieciom o swojej niebezpiecznej i odpowiedzialnej pracy. Górnicy zaprezentowali się w strojach górniczych: strój galowy oraz roboczy, przywieźli sprzęt, który potrzebny jest im w pracy górniczej. Każde dziecko mogło przymierzyć czapkę górniczą oraz zrobić sobie zdjęcie z górnikiem.

Dziś, tj. 8.12.2016 roku dzieci z oddziału II ozdabiały pierniki. Każdy z nich miał pomysł na swojego piernika, pamiętały również o Paniach pracujących w przedszkolu i z chęcią je poczęstowały. Dziękujemy mamusi Eryka za pomoc i zaangażowanie.

 

NASI PRZYJACIELE - SPONSORZY
Początek strony

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.