Mikołajów dziś było pod dostatkiem. Z prezentami przyjechał również Mikołaj przysłany z Urzędu Miasta Brzeska.

Dziś do naszego przedszkola zawitał niecodzienny gość - ŚWIĘTY MIKOŁAJ!!

Dzieci z przygotowały dla niego poczęstunek, wysprzątały salę, recytowały wiersze i śpiewały piosenki.

Zapraszam do galerii, która podzieliłam na kilka osobnych plików. Jeśli nie ma któregoś dziecka na zdjęciu to znaczy że był szybszy w odbieraniu prezentu niż mój aparat.

Jak co roku w naszym przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa.

W zeszły piątek tj. 2.12.2016 odbyły się zajęcia otwarte z języka angielskiego w grupie starszaczków.

 Dziś, 1.12.2016 roku gościliśmy Pana Darka, ratownika medycznego. Na spotkaniu ratownik udzielał instruktażu oraz zademonstrował tok postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Pan ratownik uświadomił dzieciom na czym polega jego praca. Jak należy zachować się w nagłych wypadkach do momentu pojawienia się fachowej pomocy medycznej. Uświadomił uczniom iż tzw. ”złote minuty” ratują życie poszkodowanego. Przypomniał dzieciom ważne telefony alarmowe.  Ratownik pokazał uczniom jak ułożyć rannego w pozycji bocznej ustalonej jako pozycji bezpiecznej dla osoby poszkodowanej. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się wskazówki związane z masażem serca i sztucznym oddychaniem. Po omówieniu zasad dzieci bardzo chętnie i aktywnie brali udział wykonując podstawowe czynności ratownicze pod fachowym okiem ratownika medycznego.

Zapraszamy kolejnych chętnych rodziców, którzy zechcą naszym dzieciom poczytać bajeczkę. W zeszłym tygodniu gościliśmy mamusie Wojtusia z grupy starszaczków, a dziś tatusia Ksawerego z grupy maluszków.

Gorąco dziękujemy.


Jedni uwielbiają pakowanie prezentów, a inni nie. Dlaczego tak się dzieje? Zazwyczaj wynika to z tego, że papier gdzieś się zawija, coś wychodzi krzywo i w efekcie końcowym piękny papier wcale nie wygląda tak ładnie, jak to sobie wyobrażaliśmy. Naszym przedszkolakom wyszło to wspaniale i z zaangażowaniem uczyli się pakować prezenty. Zapraszam do galerii.

Najpierw chleb pokroję.
Potem posmaruję.
Na to ser położę.
Pomidora dołożę.
I posolę, i popieprzę.
Żeby wszystko było lepsze.
Już nie powiem ani słowa,
bo kanapka jest gotowa.

 

 

NASI PRZYJACIELE - SPONSORZY
Początek strony

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.