W poniedziałek, dzieci z oddziału II napisały list do Świętego Mikołaja. Dzieci dyktowały mi co chcą powiedzieć Mikołajowi. Napisaliśmy skąd jesteśmy, że jesteśmy grzeczni i że czasami lubimy psocić. Obiecaliśmy, że będziemy się starać być dobrymi przedszkolakami, którzy pomagają zwierzętom i ludziom oraz zaprosiliśmy go do przedszkola. List został zaadresowany i wspólnie położyliśmy go na parapecie. Rano go już nie było...... 

Dzieci z oddziału I uczą się występować. Pani Ania dba by każde dziecko miało możliwość pokonać swoją tremę, poczuć się swobodniej przed publicznością.

W oddziale III w Wokowicach odbyła się zabawa andrzejkowa. Dzieci w tym dniu przyszły pięknie ubrane: dziewczynki przebrane za wróżki i księżniczki, chłopcy to rycerze, supermeni. Na początek przy zapalonej świecy dzieci wysłuchały kilku informacji o tradycjach związanych z andrzejkami; wróżbami, przysłowiami. Nie obyło się również bez wróżb i zabaw: „Kim będę w przyszłości”, „Zabawa z balonami”, „Wróżba z kubeczkami”, „Gwiazdkowe przepowiednie”. Dzieci wspaniale bawiły się przy muzyce dyskotekowej. W przerwie zabaw był czas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. To był niezapomniany dzień w przedszkolu. (J.M)

 

Tradycyjnie jak co roku w naszym oddziale uroczyście obchodzono Święto Niepodległości. W tym dniu dzieci ubrane na galowo zaprezentowały rodzicom montaż słowno-muzyczny „Kto ty jesteś”. Na zakończenie wspólnie z rodzicami odśpiewano hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”  a dzieci zatańczyły krakowiaka do melodii „Płynie Wisła płynie”. (J.M.)

W cyku spotkań z teatrem dzieci obejrzały spektakl pt. „Złota rybka” w wykonaniu teatrzyku z Nowego Sącza”.

Podczas tygodniowego bloku zajęć o urządzeniach elektrycznych dzieci poznawały urządzenia elektryczne, które  ułatwiają pracę w domu. Uczyły się jak należy z nich korzystać, które mogą obsługiwać same, a które pod nadzorem osób dorosłych. Na zakończenie cyklu zajęć dzieci wspólnie z nauczycielem wykonały koktajl owocowy wykorzystując do jego wykonania mikser.(J.M)

W dniu 10 listopada 2016 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji dzieci z II oddziału przygotowały uroczystość a wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.
Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzieci prezentowały wiersze oraz pieśni patriotyczne.
Każda grupa wykonała na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych z pomocą nauczycieli. Dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane na galowo.  Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym.

We środę dzieci miały okazję oglądnąć przedstawienie teatralne pt. "Królowa śniegu". Baśń opisuje losy pary dzieci – Gerdy i Kaja, które żyły w przyjaźni aż do jednego z wiosennych dni. Wówczas do oka Kaja dostał się tajemniczy odłamek roztrzaskanego w przestworzach diabelskiego zwierciadła, który odmienił spojrzenie chłopca na świat w ten sposób, że wszystko, co piękne i dobre, postrzegał on od tej pory jako brzydkie i złe. Grzeczny chłopiec przemienił się w dziecko krnąbrne, złośliwe i okrutne. Na dodatek był zupełnie zależny od nieznajomej kobiety, która zwabiła go do siebie. Chłopiec wbrew ostrzeżeniom przywiązał swoje sanki do powozu zimowej damy i odjechał w nieznane. Była to tytułowa Królowa Śniegu, władczyni lodowatej krainy, której obce były jakiekolwiek ciepłe, serdeczne uczucia. Chciała ona pozyskać Kaja dla swych celów. Opuszczona i smutna Gerda wszczęła poszukiwania, narażając się w ich trakcie na wiele niebezpieczeństw, jednak po wielu perypetiach udało jej się odzyskać i uleczyć przyjaciela.

 

NASI PRZYJACIELE - SPONSORZY
Początek strony

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.