Dziś do naszego przedszkola zawitał niecodzienny gość - ŚWIĘTY MIKOŁAJ!!

Dzieci z przygotowały dla niego poczęstunek, wysprzątały salę, recytowały wiersze i śpiewały piosenki.

Zapraszam do galerii, która podzieliłam na kilka osobnych plików. Jeśli nie ma któregoś dziecka na zdjęciu to znaczy że był szybszy w odbieraniu prezentu niż mój aparat.

Jak co roku w naszym przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa.

W zeszły piątek tj. 2.12.2016 odbyły się zajęcia otwarte z języka angielskiego w grupie starszaczków.

 Dziś, 1.12.2016 roku gościliśmy Pana Darka, ratownika medycznego. Na spotkaniu ratownik udzielał instruktażu oraz zademonstrował tok postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Pan ratownik uświadomił dzieciom na czym polega jego praca. Jak należy zachować się w nagłych wypadkach do momentu pojawienia się fachowej pomocy medycznej. Uświadomił uczniom iż tzw. ”złote minuty” ratują życie poszkodowanego. Przypomniał dzieciom ważne telefony alarmowe.  Ratownik pokazał uczniom jak ułożyć rannego w pozycji bocznej ustalonej jako pozycji bezpiecznej dla osoby poszkodowanej. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się wskazówki związane z masażem serca i sztucznym oddychaniem. Po omówieniu zasad dzieci bardzo chętnie i aktywnie brali udział wykonując podstawowe czynności ratownicze pod fachowym okiem ratownika medycznego.

Zapraszamy kolejnych chętnych rodziców, którzy zechcą naszym dzieciom poczytać bajeczkę. W zeszłym tygodniu gościliśmy mamusie Wojtusia z grupy starszaczków, a dziś tatusia Ksawerego z grupy maluszków.

Gorąco dziękujemy.


Jedni uwielbiają pakowanie prezentów, a inni nie. Dlaczego tak się dzieje? Zazwyczaj wynika to z tego, że papier gdzieś się zawija, coś wychodzi krzywo i w efekcie końcowym piękny papier wcale nie wygląda tak ładnie, jak to sobie wyobrażaliśmy. Naszym przedszkolakom wyszło to wspaniale i z zaangażowaniem uczyli się pakować prezenty. Zapraszam do galerii.

Najpierw chleb pokroję.
Potem posmaruję.
Na to ser położę.
Pomidora dołożę.
I posolę, i popieprzę.
Żeby wszystko było lepsze.
Już nie powiem ani słowa,
bo kanapka jest gotowa.

 

W poniedziałek, dzieci z oddziału II napisały list do Świętego Mikołaja. Dzieci dyktowały mi co chcą powiedzieć Mikołajowi. Napisaliśmy skąd jesteśmy, że jesteśmy grzeczni i że czasami lubimy psocić. Obiecaliśmy, że będziemy się starać być dobrymi przedszkolakami, którzy pomagają zwierzętom i ludziom oraz zaprosiliśmy go do przedszkola. List został zaadresowany i wspólnie położyliśmy go na parapecie. Rano go już nie było...... 

Dzieci z oddziału I uczą się występować. Pani Ania dba by każde dziecko miało możliwość pokonać swoją tremę, poczuć się swobodniej przed publicznością.

W oddziale III w Wokowicach odbyła się zabawa andrzejkowa. Dzieci w tym dniu przyszły pięknie ubrane: dziewczynki przebrane za wróżki i księżniczki, chłopcy to rycerze, supermeni. Na początek przy zapalonej świecy dzieci wysłuchały kilku informacji o tradycjach związanych z andrzejkami; wróżbami, przysłowiami. Nie obyło się również bez wróżb i zabaw: „Kim będę w przyszłości”, „Zabawa z balonami”, „Wróżba z kubeczkami”, „Gwiazdkowe przepowiednie”. Dzieci wspaniale bawiły się przy muzyce dyskotekowej. W przerwie zabaw był czas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. To był niezapomniany dzień w przedszkolu. (J.M)

 

NASI PRZYJACIELE - SPONSORZY
Początek strony

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.